Rzym, 24 lipca - Po odprawieniu Jutrznii i Mszy Świętej, której przewodniczył o. Matteo Sanavio, w godzinach porannych, dzień zobaczył nas zajętych w auli w celu wyboru Przełożonego Generalnego i jego Rady. O. Bruno Rampazzo został ponownie zatwierdzony na drugą kadencję.

WARSZAWA - Pierwszy lipca to pamiętny dzień dla Rogacjonistów. To właśnie 1 lipca 1886 roku ojciec Hannibal po raz pierwszy przyniósł Jezusa w Najświętszym Sakramencie do kaplicy w slumsach w dzielnicy Avignone w Mesynie na Sycylii.

Ówczesny ojciec Hannibal, przez dwa lata przygotowywał mieszkańców dzielnicy slumsów, składających się z dzieci i dorosłych z marginesu społecznego, tak aby można było odczuć ekscytację trwałością Jezusa. To właśnie o. Cusmano zachęcał o. Hannibala mówiąc mu, że Jezus musi być pośród ich codziennych zajęć.

Z tego powodu Instytut Antoniański przygotował również wiernych do odczuwania pustki w tabernakulum bez obecności Jezusa. Po Mszy św. 30 czerwca tabernakulum zostało opróżnione, a Najświętszy Sakrament przeniesiony w odpowiednie miejsce i pierwszego lipca uroczystą Mszę św. odprawił przełożony podkreślając potrzebę uświadomienia sobie realnej obecności Jezusa i tego, że Jego dzieci powinny oddawać należną adorację i chwałę, chociaż wszyscy są winni bycia niegodnymi przed Jego Majestatem. Gdy mieszkańcy Avignone czekali w oczekiwaniu, ludzie obecnie lekceważą fakt, że Jezus zawsze pragnie swojej obecności w każdym z nich i aby otworzyli swoje serca na przyjęcie Go bardziej niż przyjmują gości w swoich domach.

Po uroczystej Mszy Świętej odbyła się dwugodzinna naprzemienna adoracja, a następnie wspólny posiłek zwieńczył ten niezwykły dzień.

 

WARSZAWA - 19 czerwca 2022 r. Instytut Antoniański przy ul. Stromej  oficjalnie wprowadził "Biuro Dobroczyńców Instytutu Antoniańskiego" lub AIBO. Było to właściwe, ponieważ było to tylko kilka dni po
13 czerwca, czyli w dniu uroczystości św. Antoniego z Padwy, który według św. Hannibala został ogłoszony "Wybitnym Dobroczyńcą Instytutu Ewangelicznego Rogation".

Aby utrwalić i rozpowszechnić dzieło św. Hannibala, wspólnota, pod przewodnictwem o. Ronie Gumagay, RCJ, postanowiła utworzyć Biuro Dobroczyńców Anthonian Isntiute. Biuro (AIBO) ma na celu budowanie wspólnoty filipińskiej w Polsce, będąc jednocześnie kanałami Bożej Opatrzności poprzez dzielenie się ze sobą, a także pogłębianie swojej wiary poprzez katechezę i ćwiczenia duchowe.

Wydarzenie rozpoczęło się celebracją Mszy Świętej o godzinie 12.00. Po niej nastąpił lunch i grill z krótkim programem, który obejmował gry, Zumbę i inne. O. Herbie Cañete, RCJ, przełożony Instytutu Antoniańskiego w Stromie, powitał wszystkich uczestników i przedstawił Instytut Antoniański całej wspólnocie. Wydarzenie uświetniła także obecność naszej ukochanej ambasador, H.E. Leah Basinang-Ruiz i jej rodziny oraz konsula generalnego i zastępcy szefa misji, pana Mardomela Melicora i jego rodziny.

Podczas imprezy zaprezentowano również lokalne produkty i usługi, aby zwiększyć wsparcie dla filipińskich przedsiębiorców w społeczności. To był rzeczywiście dzień pełen zabawy, w którym wszyscy mogli dzielić się jedzeniem, śmiać się razem i budować razem silniejszą społeczność. Miejmy nadzieję, że będzie to początek większych rzeczy, które mają nadejść dla całej społeczności.

WARSZAWA - Boże Ciało to święto narodowe w Polsce obchodzone 16 czerwca tego roku. To święto liturgiczne obchodzone jest w Kościele katolickim jako radosne święto trwałej obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

WARSZAWA - 5 czerwca, w uroczystość zstąpienia Ducha Świętego, Wspólnota przyjęła w swoim gronie nowo wyświęconego kapłana diecezjalnego ks. Piotra Kosztrzewa z Archidiecezji Warszawskiej, który jest bliskim przyjacielem Wspólnoty.

WARSZAWA - 13 czerwca Wspólnota obchodziła święto św. Antoniego, patrona Instytutu Antoniańskiego. Uroczystej Mszy św. przewodniczył przełożony, który podkreślił naturę powołania misyjnego każdego z nas do ewangelizacji i bycia prawdziwym uczniem na wzór świętego, który dokonał tak wielu cudów dzięki swojej zażyłości z Panem Jezusem Chrystusem.

Podkategorie