5 grudnia w godzinach popołudniowych ks. Giovanni Sanavio i ks. Kazimierz Sobański, uczestniczyli w Opłatku dla rodziców i uczniów klas I i II Gimnazjum nr 53 w Krakowie, które jest prowadzone przez Siostry Prezentki.

Eucharystii przewodniczył ks. Przełożony, który wygłosił homilię, która stała się preludium do tego wszystkiego co przeżywane było wspólnie tego wieczora...

„Jeśli chcemy być szczęśliwi i dowiedzieć się czy Bóg jest zadowolony z nas – mówił ks. Giovanni - ważne jest, abyśmy myśleli o naszym życiu jako o nieustannej okazji do ofiarowania gestów miłości w rodzinie, w szkole, na ulicy, wszędzie (…) Postać Dzieciątka Jezus, ta mała istota, która również dzisiaj zmiękcza tak bardzo nasze serca i naszych przyjaciół, również i tych z Facebooka, zmusza nas , aby Go przyjąć, pochylić się nad Nim i stać się przekaźnikami Jego miłości, którą wyrażamy choćby przez gest łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń”.

Po uroczystej Mszy Św., z kolędą na ustach i z opłatkiem w ręku, księża przeszli po salach lekcyjnych, gdzie byli zebrani uczniowie poszczególnych klas wraz z rodzicami. W miłej i świątecznej atmosferze każdy składał sobie nawzajem najpiękniejsze życzenia.