O nas

dsc_7397
dsc_7300
img_20160425_140238
dsc01709
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kim jesteśmy

Jesteśmy Zgromadzeniem męskim, w którego skład wchodzą księża i bracia zakonni i które zostało założone przed ponad stu laty (1897). Swoją misję w Kościele opieramy na ewangelicznych słowach: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Mt 9, 37 – 38; Łk 10, 2). Oprócz trzech podstawowych ślubów: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa składamy czwarty ślub – ślub “ROGATE”, czyli nieustannej modlitwy o powołania.

Nasz charyzmat

Charyzmat “ROGATE”, czyli modlitwa o powołania i kształtowania dojrzałych chrześcijan zaangażowanych w Kościele, jest fundamentem i celem działalności Zgromadzenia Księży Rogacjonistów Serca Jezusowego. Charyzmat Zgromadzenia przejawia się: w nieustannej modlitwe o powołania, propagowaniu ducha modlitwy i wspieraniu powołań, a także i przede wszystkim w byciu dobrymi robotnikami na żniwie Pańskim. Nasz charyzmat realizujemy również poprzez dzieła miłosierdzia na rzecz dzieci i młodzieży, zwłaszcza biednej i opuszczonej, jak i poprzez afirmację godności ludzkiej i pomocy biednym. Poprzez charyzmat Rogate członkowie Zgromadzenia stają się zaczynem Kościoła, społeczeństwa i środowisk, do których zostają posłani z misją rozpowszechniania i jednoczenia w modlitwie o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i małżeńskie.

Nasza misja

Rogacjoniści mając świadomość, że ich misja to nie tylko nieustanna modlitwa o powołania, ale także – idąc śladami Ks. Hannibal, swojego Założyciela – ich apostolatem staje się dzieło ewangelizacji i miłosierdzia. Przygarniają  więc do swoich instytutów sieroty, ubogie dzieci i młodzież, aby ich wychowywać, uświęcać i przygotować z punktu widzenia chrześcijańskiego i zawodowego do życia we współczesnym społeczeństwie. Oprócz Polski zgromadzenie jest obecne w następujących krajach:Włochy, Hiszpania, Albania, a poza Europą: Brazylia, Paragwaj, Argentyna, USA, Meksyk, Filipiny, Korea, Indie, Papua Nowa Gwinea, Ruanda, Kamerun, Wietnam, Indonezja, Kolumbia, Irak i Niemcy

Share