franciscans2

Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Przemienienia Pańskiego opiera się na duchowości franciszkańskiej, gdyż Założycielka Matka Klara Biagiotti wraz z pierwszymi siostrami od samego początku swego istnienia wybrała habit i Regułę Trzeciego Zakonu św. Franciszka. Jest to duchowość chrystocentryczna: naśladować Chrystusa w pełni przyjmując Ewangelię.

Życie Sióstr opiera się na kontemplacji i działaniu. Sposobem życia sióstr, który zrodził się z inicjatywy Matki Klary Biagiotti a z natchnienia Ducha Świętego i dla Kościoła jest ,, zachować Świętą Ewangelię żyjąc w posłuszeństwie, ubóstwie i w czystości ‘’ na drodze nieustannego nawracania się , idąc śladami Jezusa ubogiego, ukrzyżowanego, przemienionego i zmartwychwstałego.

Jesteśmy otwarte na znaki czasów, dyspozycyjne i posłuszne Kościołowi, który wzywa i posyła zwiastunki tam, gdzie istnieje potrzeba obecności, by głosić wiarę chrześcijańską

W duchu wierności charyzmatowi zgromadzenia siostry prowadzą następujące dzieła: przedszkola, domy dziecka, domy dla osób chorych i starszych, domy rekolekcyjne, pracują w parafiach (katechizacja, animacja liturgiczna), w duszpasterstwie powołań, w ewangelizacji misyjnej, na polu charytatywnym.

Różnorodność kultur daje okazję do autentycznego poszukiwania sposobów do wcielania Ewangelii na drodze dialogu i komunii, wzajemnego dzielenia i szacunku oraz jedności.

Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Przemienienia Pańskiego
ul. Sosnowiecka 12
31-345 Kraków

Telefon: (012) 637 84 35
Fax: (012) 636 19 55
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.